Serwer Proxy

Korzystanie z serwera proxy do surfowania po sieci bez ujawniania swojej lokalizacji

W sieciach komputerowych serwer proxy to urządzenie lub oprogramowanie serwera, które działa jako pośrednik między klientami próbującymi uzyskać dostęp do usług internetowych ze zdalnych serwerów, które oferują te zasoby. Ten serwer pośredniczący (lub proxy) przekazuje żądania w imieniu klienta. Jeśli serwer proxy ma dobre zabezpieczenia i dobrą konfigurację, zawsze wysyła żądanie z taką samą prędkością, jak połączenie internetowe. Istnieje wiele typów serwerów proxy.

Klienci używają protokołu HTTP lub innego ogólnego formatu do przeglądania sieci. Te protokoły muszą być negocjowane z serwerem proxy podczas żądania. Proxy może zmienić lub skompresować protokoły, aby był zgodny z klientem. Niektóre z powszechnie używanych protokołów to: SMTP, POP / SMTP i FTP.

Istnieje również kilka bezpłatnych serwerów proxy do maskowania adresów IP. Umożliwia przeglądanie Internetu bez ujawniania faktycznego adresu IP. Adres IP Twojego komputera jest widoczny dla innych, jeśli korzystasz ze wspólnego połączenia internetowego. Te serwery proxy są używane przez nastolatków, którzy chcą surfować anonimowo. Czasami próbują odwiedzać witryny, które są ograniczone lub mogą nie być dostępne w ich systemie.

Dla użytkowników korporacyjnych i profesjonalnych na rynku dostępne są komercyjne serwery proxy. Tego typu usługi są najczęściej używane do blokowania niektórych niechcianych witryn internetowych. Niektóre komercyjne serwery proxy są używane do kontroli rodzicielskiej i filtrowania treści internetowych.

Czasami celem serwera proxy do surfowania po Internecie jest ukrycie Twojego prawdziwego adresu IP. Jeśli często przeglądasz Internet, na pewno znajdziesz wiele witryn, które proszą o anonimowe kliknięcia. Możesz łatwo stwierdzić, czy jesteś proszony o zapisanie się lub subskrybowanie biuletynu. Po kliknięciu któregokolwiek z nich zostaniesz przeniesiony do fałszywej witryny. Możesz zostać poproszony o pobranie bezpłatnego oprogramowania umożliwiającego anonimowe przeglądanie.

Serwer proxy może być również używany do anonimowego przeglądania.

Jest to bardzo podobne do dedykowanych serwerów proxy, ale jest łatwiejsze w użyciu. Ponieważ serwery dedykowane są używane przez firmy do filtrowania stron internetowych swoich pracowników. Musisz więc założyć konto z dedykowaną usługą proxy przed użyciem tej usługi do anonimowego przeglądania. Nie możesz jednak ukryć swojego adresu IP za pośrednictwem dedykowanego serwera proxy. Dedykowany serwer proxy działa dokładnie tak samo, jak zwykła przeglądarka internetowa.

Możesz ukryć swój adres IP, używając serwera proxy, który pomaga anonimowo łączyć się z kilkoma witrynami internetowymi. Dostępnych jest kilka serwerów proxy, które umożliwiają przeglądanie kilku witryn internetowych bez ujawniania adresu IP. Korzystanie z tych usług może uchronić Cię przed koniecznością udostępniania adresów IP innym osobom lub witrynom. Oszczędza to czas i daje większą swobodę w korzystaniu z internetu.

Aby ukryć swój adres IP podczas korzystania z serwera proxy, musisz połączyć się za pośrednictwem anonimowej usługi proxy. Serwer proxy będzie w stanie wykryć Twój prawdziwy adres IP po wprowadzeniu jego adresu URL w przeglądarce internetowej. Spowoduje to ukrycie Twoich adresów IP. Po zalogowaniu się do dowolnej witryny internetowej, która wymaga anonimowego przeglądania, serwer proxy automatycznie usunie Twoje dane osobowe z plików cookie i ponownie załaduje strony. Dlatego nie będziesz mógł wiedzieć, że Twój adres IP jest używany do anonimowego przeglądania. Jeśli martwisz się o swoją prywatność, te usługi mogą być dla Ciebie pomocne.

Aby korzystać z tych serwerów proxy, należy mieć połączenie internetowe obsługujące anonimowe żądania sieciowe. Niektóre serwery proxy mogą również wymagać wprowadzenia frazy hasła. Chociaż może się to wydawać skomplikowane, ten krok jest w rzeczywistości bardzo prosty.

Adres IP jest wysyłany w celu określenia lokalizacji komputera. Te anonimowe usługi proxy nie zmieniają wewnętrznych danych wysyłanych podczas żądania internetowego. Usługi te zapewniają, że Twój adres IP nie zostanie opublikowany, aby ludzie nie mogli Cię wyśledzić. Korzystając z anonimowego serwera proxy, możesz surfować po Internecie i uzyskiwać dostęp do poczty e-mail bez martwienia się o swoją lokalizację. Ukrywając swoją lokalizację przed innymi, możesz surfować po Internecie bez martwienia się, że dowiedzą się, gdzie pracujesz lub robisz zakupy online.

Jednak najlepszym sposobem korzystania z serwera proxy jest ukrycie adresu IP podczas korzystania z Internetu. Dlatego korzystanie z anonimowego serwera proxy w Internecie jest bardziej preferowane niż serwer proxy, który wymaga ujawnienia adresu IP. Jeśli surfowałeś anonimowo, możesz kontynuować surfowanie anonimowo, nawet jeśli ktoś dowie się, gdzie surfujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *